Neohodnotené

ENERGY - PU ERH - 50g

Skladom
Kód: 00663
Značka: Solia
€2,99 €2,49 bez DPH
Kategória: Čaje

Vyvážená zmes čierneho zrejúceho čaju PU ERH , Kotvičník zemný, ginko biloba, pomarančová kôra

Má priaznivý vplyv na imunitu, detoxikáciu a látkovú výmenu.

PU ERH: Je to čierny čaj, ktorý je fermentovaný osobitým šetrným spôsobom. Tento spôsob zabezpečuje, že si zachová nejaké látky, ktoré sa normálne nachádzajú iba v zelenom čaji. Zrie niekoľko rokov (5-50) za súčinnosti niektorých ušľachtilých baktérií a plesní. (Preto môže niekedy trochu smrdieť ako po zatuchline) V Číne sa pije asi 2000 rokov a používa sa v orientálnej medicíne.

Pôsobí liečivo na tráviace ústrojenstvo a ochorenie horných dýchacích ciest. Podporuje vykašliavanie, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáha pri látkovej výmene v pečeni, je výborným pomocníkom pri boji s nadváhouposiľňuje imunitný systémprečisťuje organizmus, chráni pred infekčnými ochoreniami.

Japonský vedci zistili, že má tiež protirakovinotvorné účinky, vďaka vysokému obsahu EGCG a kyseliny galovej.

Čaj Pu Erh má tiež vplyv na psychiku a pôsobí proti stresudepresiám. Známy je predovšetkým tým, že pomáha veľmi účinne odbúravať nadbytočný tuk a znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Kotvičník je bylina s mimoriadnymi účinkami na prečistenie organizmu, zvýšenie vitality a obranyschopnosti organizmu, zvýšenie sexuálnej aktivity. Pri klinických štúdiách bol zistený dramatický nárast sily, vytrvalosti a schopnosti svalovej regenerácie. Zmes fytosterolov v kotvičníku patrí k najefektívnejším kombináciám, ktoré veda objavila v jednej rastline.

Blahodárne účinky tejto rastliny (rastlinná viagra) sú preukázané najmä u mužov a žien starších ako 40 rokov, u ktorých postupne klesá tvorba testosterónu a estrogénu. To však neznamená, že rastlina nepôsobí aj na mladšiu populáciu. Užívanie kotvičníka zemného nemá oproti podobným chemickým prípravkom žiadne vedľajšie účinky.

Ginko má množstvo preventívnych účinkov. Zlepšuje krvný obeh a cievy, zabraňuje vzniku krvných zrazenín, upravuje nepravidelnú činnosť srdca a normalizuje krvný tlak. Je výbornou prevenciou infarktu myokardu a mozgových príhod. Navyše pomáha pri chorobách priedušiek, pľúc a astme. Máte depresie? Aj pre vás je vhodný, keďže má priaznivý účinok proti depresiám, úzkosti a migréne.

Neobsahuje žiadne konzervačné látky a umelé farbivá

Príprava: 2 lyžičky čaju zaliať 200 ml vody a lúhovať 10 minút, odcediť a piť. Neodporúča sa piť tento čaj pred spaním a ani malým deťom