Neohodnotené

Maca žltá kapsule - 100 ks

Poskytujú výborný zdroj energie, podporujú fyzický a duševný výkon a pomáhajú udržať optimálnu výdrž a vitalitu.

Momentálne nedostupné
Kód: 00829
Značka: Solia
€9,90 €8,25 bez DPH
Kategória: Bylinné prípravky

 BIO maca pochádza z peruánskych stredných Ánd a používa sa už od dôb Inkov ako pre výživové, tak i pre lekárske účely. Maca je trubicovitá koreňová zelenina, ktorá sa po zbere prírodne spracováva (je jemne sušená a mletá za nízkych teplôt) na prášok podobný múke. Maca je bohato obdarená esenciálnymi živinami, ktoré poskytujú výborný zdroj energie, podporujú fyzický a duševný výkon a pomáhajú udržať optimálnu výdrž a vitalitu.

Existuje niekoľko ekotypov Macy, ktoré sa navzájom líšia zafarbením šupky buľvy. Šupka môže mať farbu žltú, červenú alebo čiernu a môžu byť ľahko odlišné v chuti. Najnovšie a stále pokračujúce výskumy nad maco ukázali, že farba šupky má vplyv na jej vlastnosti. Maca žltá podporuje libido, plodosť erekciu a má tiež pozitívne účinky pri menopauze.

Maca (Lepidium meyenii Walp.) je rastlina vysokých Ánd, rastúca v pôde s nízkym obsahom živín nad 4100 m nad morom. Jej podzemné korene sa používali pre výživu a ako liek domorodcami po tisícročia. Korene macy sa vyskytujú v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách - tento prášok je zmesou červených, žltých a čiernych koreňov, poskytujúcich najširšie spektrum účinkov.

Približne 11% macy sú bielkoviny, väčšina je uhlovodík (približne 70%) - hlavný zdroj energie. Maca tiež obsahuje stráviteľnú vlákninu a taniny. V Maca koreni sa nachádza aj 20 rôznych mastných kyselín, 19 aminokyselín a veľké množstvo minerálov: vápnik, draslík, mangán, meď, zinok, fosfor, horčík, selén a ostatné stopové prvky. Tiež vitamíny C, vitamíny B1, B2, B3 a B6 a karotény.

Zloženie: 500 mg kapsula obsahuje 100 % prášok z Maca koreňa

Dávkovanie: 1-3 kapsule denne, najlepšie pol hodiny pred jedlom

Ukladajte mimo dosah detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!