Maca žltá kapsule - 100 ks

Neohodnotené
 

Poskytujú výborný zdroj energie, podporujú fyzický a duševný výkon a pomáhajú udržať optimálnu výdrž a vitalitu.

Dostupnosť Skladom
€9,90
€8,25 bez DPH
   
Kód tovaru 00829
Výrobca Solia
Kategória Bylinné prípravky
 

 BIO maca pochádza z peruánskych stredných Ánd a používa sa už od dôb Inkov ako pre výživové, tak i pre lekárske účely. Maca je trubicovitá koreňová zelenina, ktorá sa po zbere prírodne spracováva (je jemne sušená a mletá za nízkych teplôt) na prášok podobný múke. Maca je bohato obdarená esenciálnymi živinami, ktoré poskytujú výborný zdroj energie, podporujú fyzický a duševný výkon a pomáhajú udržať optimálnu výdrž a vitalitu.

Existuje niekoľko ekotypov Macy, ktoré sa navzájom líšia zafarbením šupky buľvy. Šupka môže mať farbu žltú, červenú alebo čiernu a môžu byť ľahko odlišné v chuti. Najnovšie a stále pokračujúce výskumy nad maco ukázali, že farba šupky má vplyv na jej vlastnosti. Maca žltá podporuje libido, plodosť erekciu a má tiež pozitívne účinky pri menopauze.

Maca (Lepidium meyenii Walp.) je rastlina vysokých Ánd, rastúca v pôde s nízkym obsahom živín nad 4100 m nad morom. Jej podzemné korene sa používali pre výživu a ako liek domorodcami po tisícročia. Korene macy sa vyskytujú v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách - tento prášok je zmesou červených, žltých a čiernych koreňov, poskytujúcich najširšie spektrum účinkov.

Približne 11% macy sú bielkoviny, väčšina je uhlovodík (približne 70%) - hlavný zdroj energie. Maca tiež obsahuje stráviteľnú vlákninu a taniny. V Maca koreni sa nachádza aj 20 rôznych mastných kyselín, 19 aminokyselín a veľké množstvo minerálov: vápnik, draslík, mangán, meď, zinok, fosfor, horčík, selén a ostatné stopové prvky. Tiež vitamíny C, vitamíny B1, B2, B3 a B6 a karotény.

Zloženie: 500 mg kapsula obsahuje 100 % prášok z Maca koreňa

Dávkovanie: 1-3 kapsule denne, najlepšie pol hodiny pred jedlom

Ukladajte mimo dosah detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiadúce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.