Zoznámte sa aj vy s Ajurvédou – tradičnou indickou medicínou

Ajurveda

 

 

Aj zdravá strava môže byť účinnou medicínou. Práve táto myšlienka je jedným zo základných kameňov Ajurvédy, tradičnej indickej filozofie lekárstva. Kým u nás je Ajurvéda považovaná za alternatívny systém liečby, v Indii je serióznym medicínskym odborom s vlastnými oddeleniami či dokonca samostatnými nemocnicami. Zoznámte sa aj vy s filozofiou Ajurvédy a zakomponujte jej prvky aj do vášho životného štýlu. Získate tak vitálnosť a vyššiu odolnosť voči ochoreniam číhajúcim všade navôkol nás.

 

 

 

Udržiavanie optimálneho pomeru troch základných energií

Základom k pochopeniu Ajurvédy je poznanie troch základných energií (dóše), z ktorých je zložené všetko nachádzajúce sa okolo nás, dokonca aj my - Váta (kombinácia vzduchu a priestoru), Pitta (oheň a voda) a Kapha (voda a zem). Každý z nás dostal pri narodení do vienka určitý pomer týchto troch energií, ktorý je vysoko individuálny a jedinečný tak, ako naše odtlačky. To, ktorá z energií v nás prevažuje, určuje našu telesnú dispozíciu, vlastnosti, koníčky, denný režim, no rovnako aj preferovaný typ potravy. Rozličné faktory prostredia môžu spôsobovať narušenie nášho prirodzeného elementu Váty, Pithy a Kaphy, čo nás robí náchylnejším na vznik daného ochorenia. 

Ak máme v tele viac Váty, často trpíme na ochorenia nervového systému, poruchy imunity,  trávenia či bolesťou kĺbov. Pri odchýlke energie Pitta od jej optimálneho pomeru sa môžu objavovať problémy s trávením, pečeňou, pokožkou či očami. Ovplyvnená je aj naša schopnosť racionálneho myslenia a emócie. Dôležité je mať aj balancovanú energiu Kapha, čím sme celkovo vyrovnaní, máme dobrý imunitný systém, dostatok fyzickej sily a vyhýbajú sa nám ochorenia žalúdka či pľúc.

Zdravá strava ako hlavný liek Ajurvédy

ajurveda-potravinyPrincípom Ajurvédy je teda udržiavanie vyváženého stavu troch dóše, čím je v celkovej harmónii aj náš organizmus. Ak sme vychýlení z nášho energetického rozloženia, Ajurvéda tento problém nelieči liekmi, ale prirodzenou zdravou stravou či bylinami. A práve tieto produkty na liečbu ochorení pomocou Ajurvédy nájdete aj v našom internetovom obchode. PrirodnáStrava.sk je slovenským zástupcom dvoch značiek špecializovaných na ajurvédske potraviny, doplnky stravy či kozmetiku. A to značky Classic Ayurveda zameranej na výrobu tradičných ayurvédskych doplnkov na liečbu konkrétnych ochorení a Maharishi Ayurveda, ktorá aj na slovenský trh prináša základné potraviny tradičného ajurvédskeho jedálnička a kozmetické prípravky.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie