Viete čo znamenajú skratky, ktoré hovoria o certifikácii produktov kozmetickej značky ANNEMARIE BÖRLIND?

annemarie

Dostávame časté otázky k certifikácii produktov kozmetiky, ktorú sme nedávno zaradili do nášho sortimentu. Rozhodli sme sa preto v tomto článku ozrejmiť, čo jednotlivé certifikácie znamenajú a čo môžete od produktov tejto značky ako spotrebiteľ očakáva.
Zároveň si dovoľujeme predstaviť našu kolegyňu Janette Cisárovú, ktorá prešla odborným školením a rada vám poradí telefonicky, mailom, alebo osobne na predajni v Piešťanoch.A poďme teraz na význam jednotlivých cetifikácií: 

 

Rastúci význam trvalo udržateľného rozvoja a potreba ochrany našej planéty je výsledkom zvýšeného povedomia a ekocítenia našej spoločnosti. Naši zákazníci sú si dobre vedomí , že nákupom produktov s emblémom EcoControl nakupujú vysoko kvalitný, účinný, prírodný produkt a popritom ešte podporujú oboje : prírodu a životné prostredie.   Annemarie Börlind si vybrala  Značka ECO CONTROL reflektuje najvyššie štandardy, ku ktorým je naša spoločnosť zaviazaná a často presahuje štandardy iných certifikačných značiek.

 

CSE Standard - Annemarie Börlind je certifikovaná EcoControlom od roku 2008. V oblasti ekonomiky, ekológie a sociálnych aspektov, Börlind GmbH veľmi jasne prevyšoval minimálne požiadavky pre spoločnosti orientované na trvalo udržateľný rozvoj. Nemecká spoločnosť pre aplikovanú etiku v podnikaní vyvinula CSE štandard "Certifikovanú udržateľnú ekonomiku" (pochádza zo slovíčka "CERTIFIED SUSTAINABLE ECONOMICS" ) pre ekologicky orientované spoločnosti. Ako jeden zo šiestich pilotných spoločností plníme rozšírené štandardy (trvalo udržateľné štandardy) EcoControlu, čiže CSE -  "Certifikovanú udržateľnú ekonomiku", a teda plníme úplne nové meradlá v ekologickej, sociálne integrovanej a kvalitou-orientovanej  firmy.

VEGAN TRADÍCIA k prírode Od svojho založenia v roku 1959, Borlind GmbH odmieta testovania na zvieratách. Bez ohľadu na to, že v Európskej únii toto právo testovania na zvieratách existuje, nikdy sme nevykonávali žiadne testovanie na zvieratách. Zároveň sú všetky naše produkty vyrobené bez obsahu zložiek z mŕtvych zvierat, a preto sú vhodné aj 100% pre vegetariánov.   Okrem toho, väčšina výrobkov z tzv. "vegetariánskych kozmetiky" obsahujú aj nejaké výťažky živočíšneho pôvodu, ako je napr. karmín (červené farbivo). Naše výrobky sú bez akýchkoľvek výťažkov živočíšneho pôvodu, ako aj zároveň bez živočíšnych extraktov.   Z hľadiska kvality výrobku, Borlind GmbH neobsahuje žiadne suroviny živočíšneho pôvodu, okrem včelieho vosku, pretože včelí vosk zlepšuje napr. konzistenciu maskary, alebo mäkkosť a vláčnosť rúžu na pery.

GREEN BRAND Nezávislá porota udelila pečať GREEN BRAND 2015/2016 pre značky Annemarie Borlind a Dado Sens.  Organizácia International Green hodnotí ekologicky "udržateľné" výrobky, služby a postoj k spoločnosti a na základe toho udeľuje  v spolupráci s nezávislými inštitúciami pečať Green Brands. Udeleniu predchádzajú nominácie, prísne overovanie a rozhodnutia nezávislej poroty na vysokej úrovni.  Šetrné využívanie zdrojov nie je pre nás len slogan, ale filozofia a reálne praktizovanie princípu v spoločnosti Borlind. Každý výrobok je vytvorený s najvyššou úrovňou ochrany životného prostredia a spoločenskej zodpovednosti. Prostredníctvom cieleného nákupu rastlinných surovín sú podporované mnohé projekty Fair Trade, techniky ekologického poľnohospodárstva a projekty v oblasti životného prostredia. Náš záväzok sa neobmedzuje len na zber a výrobu surovín. Rovnako tak, vytvárame a podporujeme vzdelávacie projekty a ďalšie charitatívne programy. Spoločnosť Borlind sa snaží prispieť k uzdraveniu Zeme a sveta, ktorý tiež umožňuje našim budúcim generáciám žiť v zdravom svete. Po celé roky, Borlind GmbH spĺňa "Sustainability" štandard ("Certifikované udržateľné ekonomiky"). Všetky výrobky značky Annemarie Borlind aj DADO SENS nesú preto certifikát CSE. Je to skratka pre zodpovedné ekologické, sociálne integrované a kvalitne-orientované riadenie. Súlad s politikami a kritériami certifikát CSE významne prispel k pozitívnemu hodnoteniu. Informácie sme čerpali z oficiálnych zdrojov značky ANNEMARIE BÖRLIND. V prípade otázok, sme k dispozícii. V prípade, že chcete produkty objednať, prejdite do do nášho eshopu. 

Váš tím prirodnastrava.sk

V našej ponuke máme rôzne balenia a samozrejme, že našim verným zákazníkom radi vychádzame v ústrety vernostnými zľavami. Všetky informácie o zľavách, nájdete v sekcii VERNOSŤ.