Varíte s láskou? Kristína Procházková jednoznačne áno. Láska v hrncoch je jej značka

LASKAVHRNCOCH

Vždy, keď doma varím pre svoju rodinu, tak mi synovia zvyknú povedať: Mami, hlavne do toho daj aj lásku. Neviem z čoho to vzniklo a ako sa to stalo. Ale je to tak. Táto veta u nás doma znie skutočne často. Preto mi pred dvomi rokmi veľmi prirodzene „ťuklo“ do oka, keď som videla na internete blog, ktorý sa volá ako inak – Láska v hrncoch. Stojí za ním Kristína Procházková a my sme ju zobrali na kus reči. O varení samozrejme...ale nielen o ňom.

 

 

Kristínka, ako vznikol nápad na názov Láska v hrncoch?
Krásny deň všetkým. Názov vznikol v okamihu, ako som dostala nápad „blogovať "a o inom som ani neuvažovala. Pretože pokiaľ varíte skutočne s emóciou, je to v jedle cítiť. Akoby ste zavreli tú lásku do hrnca a potom naservírovali na tanier.
 

Ako dlho sa venujete vareniu, pečeniu a publikovaniu receptov?
Variť som sa naučila  asi pred 13timi rokmi kvôli tomu, aby bol môj muž šťastný a spokojný. Lebo  ruku na srdce, čo viac poteší chlapa ako dobré jedlo?  Okrem toho mám  mierny „babičkovský syndróm“ a veľmi  ma teší hostiť ľudí a vidieť ako im chutí. Jednoducho, je to môj spôsob vyjadrovania emócií.
Neskôr, keď ma okolie čím ďalej tým viac „bombardovalo“ s otázkami ohľadne receptov, vyriešila som to prostredníctvom sociálnych sietí, aby si to pozrelo viac priateľov naraz. Teraz je to o niekoľkých tisícoch a ja som za to nesmierne vďačná.  

Čo je vaša najväčšia vášeň? Varenie, pečenie? Oboje?  
Oboje? Všetko. Vlastne čokoľvek sa týka kuchyne a je úplne jedno, či sa jedná o varenie džemu, prípravu sviatočného 4 chodového menu alebo pečenie poschodovej torty. Som závislá od toho pocitu slobody, ktorý mi vie ten priestor dať.
Na druhej strane, sú to dve úplne odlišné veci. V pečení je totiž najdôležitejší záver, úprava, viete sa kreatívne vyžiť pri zdobení...vo varení síce tiež, no je tam omnoho dôležitejší proces/postup. Teda aspoň z môjho pohľadu.

 

 V kuchyni sa čoraz viacej využívajú netradičné oleje. Olivový je úplne bežný, ale čo taký argánový, tekvicový, arašídový, mandľový, kokosový. Ktorý z nich využívate pri varení? 

Presne tak. Použitím toho – ktorého oleja dáte totiž jedlu o ďalšiu vrstvu chuti naviac. Kokosový je asi momentálne najpopulárnejší. Ja ho používam výhradne na pečenie (teda ešte do vlasov a na pokožku ). S použitím tekvicového viete dať napríklad krémovej hokkaido polievke väčší šmrnc a zvýrazní jej chuť. Taktiež je skvelý do šalátov.  

Kristínu sme poprosili o recept. Na budúci týždeň ho prinesieme. Nájdete ho v našej sekcii Recepty. Myslím, že sa máme na čo tešiť. Hlavne nezabudnime, že keď variť, tak z láskou.

 

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

fotografie: archív Laskavhrncoch

 

 

Pozn.
( Každému zákazníkovi, ktorého súčet objednávok presiahne sumu 100 € priznáme trvalú zľavu 3% Pri prekročení hodnoty 500 € dostanete od nás trvalú zľavu 5% a nad 1000 € to bude celých 10%.)

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie