Tieto malé jadierka zďaleka prekonávajú pri rakovine každú chemoterapiu

prirodnastrava-clanok-grapeseed
 
Kolorektálna rakovina je druhou najčastejšou príčinou úmrtia na rakovinu a zároveň je tretím najvyskytovanejším typom rakoviny u mužov aj žien.
 
Rakovina konečníka a hrubého čreva stojí každý rok ekonomiku veľa peňazí. No najhoršie je, že okráda mnohé rodiny o matky, otcov, bratov a sestry.

Existuje však jedna rastlinka, ktorej extrakt z jadierok sa ukázal, že dokáže v zneškodňovaní kolorektálnej rakoviny predčiť akúkoľvek dostupnú chemoterapiu.

 

 

Výskum extraktu z hroznových jadierok na kolorektálnu rakovinu

Štandardnú onkologickú liečbu v súčasnosti predstavujú: operácia, ožarovanie a chemoterapia. Avšak štúdia publikovaná v Žurnále technológií karcinogenézy a chemickej prevencie rakoviny (The Technologies in Carcinogenesis and Cancer Chemoprevention Journal) poskytuje viac než len ďalšiu nádej pre pacientov. Štúdia poukazuje na fakt, že chemoterapia pri kolorektálnej rakovine často zlyháva, pretože si rakovinové bunky na ňu vybudujú rezistenciu podobne ako baktérie na antibiotiká. Najviac sa týka práve rakoviny konečníka a hrubého čreva. Keď takáto situácia nastane, onkológom dojdú možnosti. Vtedy už nevedia ako ďalej a posielajú pacienta domov umrieť. Spomínaná štúdia však ukazuje, že extrakt z hroznových jadierok účinkuje na rakovinové bunky dokonca aj vtedy, keď už sú odolné voči chemoterapii. Tento objav dáva nádej nielen tým pacientom, ktorí sa rozhodnú pre alternatívnu liečbu, ale aj tým, u ktorých štandardná liečba prestane zaberať. Na to, aby bola akákoľvek terapia proti rakovine účinná, musí pacientovi ponúkať nasledujúce prínosy:
  • musí zabrániť rakovinovým bunkám, aby sa sformovali do nádoru (karcinogenéza)
  • musí zabrániť rakovine a nádorom v ich šírení
  • musí usmrtiť rakovinové bunky

 

Extrakt z hroznových jadierok bráni karcinogenéze

Rakovina sa vyvíja v niekoľkých štádiách. Prvým z nich je karcinogenéza, kedy sa rakovina sformuje. Za ňu sú zodpovedné predovšetkým takzvané karcinogény. Extrakt z hroznových jadierok obsahuje látky nazývané prokyanidíny, ktoré zabraňujú takémuto formovaniu rakovinových buniek. Zastavenie karcinogenézy je obzvlášť dôležité pri agresívnych typoch rakoviny, medzi ktoré bezosporu patrí aj kolorektálna rakovina. Ak totiž len usmrtíte existujúcu rakovinu, no nespravíte nič pre zastavenie jej formovania, tak bez ohľadu na to, ako úspešný budete pri jej ničení, nové nádory sa vždy onedlho vrátia. Vy tak v podstate bojujete boj, ktorý nemôžete nikdy vyhrať. Okrem toho, extrakt z hroznových jadierok je aj jedným z najsilnejších dnes známych antioxidantov na svete. Chráni tak aj pred oxidatívnym stresom a poškodzovaním bunkovej DNA.

 

Extrakt z hroznových jadierok a angiogenéza

Na to, aby rakovina v tele prežila, musí sa sformovať, potom rásť, byť zásobovaná živinami a napokon sa šíriť do ďalších častí tela. Počas svojho rastu si nádor zároveň vytvára nové krvné cievy, ktoré ho zásobujú živinami. Tento proces sa nazýva angiogenéza. Pre zneškodnenie rakoviny sú preto veľmi nápomocné látky, ktoré tento proces zastavia.Podľa ďalšej štúdie publikovanej v Medzinárodnom žurnále rakoviny(International Journal of Cancer) výskumníci objavili, že substancie nachádzajúce sa v uvedenom extrakte majú takéto anti-angiogenézne vlastnosti. Zjednodušene povedané, extrakt z hroznových jadierok bráni nádoru vo vytváraní si nových krvných ciev, ktoré by mu zabezpečovali výživu a rast.

 grapeseed

Extrakt z hroznových jadierok a apoptóza

Apoptóza je odborný lekársky termín pre naprogramovanú smrť bunky. Každá bunka v ľudskom tele má naprogramované, že v istom okamihu má spáchať obrazne povedané „samovraždu“. Zvyčajne vtedy, keď už je stará alebo priveľmi poškodená. Rakovinové bunky sú však iné. U nich je tento samokontrolný mechanizmus znefunkčnený a preto žijú dlhšie a nekontrolovane sa množia. Extrakt z hroznových jadierok má schopnosť cieliť bunky kolorektánej rakoviny a spustiť v nich proces apoptózy. Výsledkom potom je, že rakovinové bunky uhynú a zdravé bunky ostávajú neporušené. Podobnú schopnosť nemá žiadna chemoterapia. Tá si nevyberá a zabíja zdravé aj rakovinové bunky bez rozdielu.

 

Použitie extraktu pri pokročilých štádiách rakoviny

Čím je rakovina konečníka a hrubého čreva pokročilejšia, tým je menšia šanca, že proti nej chemoterapia zaberie. Aj v týchto prípadoch poskytuje extrakt z hroznových jadierok nádej. Vo vyššie spomenutej štúdii vedci potvrdili, že tento extrakt bol na rakovinu nielen efektívny, ale dokonca, že sa jeho efektivita zväčšovala so zvyšovaním pokročilosti jej štádia. Konkrétne išlo o schopnosť jej izolácie, teda rozoznávanie rakovinových buniek od zdravých a ich následné zničenie.

 

Ďalšie typy rakoviny, proti ktorým sa ukázal extrakt z hroznových jadierok účinný

Schopnosť extraktu z hroznových jadierok liečiť kolorektálnu rakovinu sa môže chvíľami zdať priam až ťažko uveriteľná. To však nie je všetko…
Táto látka sa ukázala účinná aj na ostatné typy rakoviny, napríklad:
  • rakovinu prostaty
  • rakovinu prsníka
  • leukémiu
  • rakovinu ústnej dutiny

 

Záver

Radi by sme verili, že dnešná vyspelá medicína má odpoveď na všetko. Bohužiaľ tak tomu nie je a až príliš často nás sklame. Matka príroda však poskytuje celú plejádu úžasných rastlín a bylinných extraktov, ktoré ponúkajú nádej tam, kde sa zdá, že už žiadna nie je. Hroznové jadierka sa často predávajú vo forme štandardizovaných extraktov zaručujúcich určitú hladinu proantokyanidínov (extrémne účinných antioxidantov). Odporúčajú sa len tie produkty, ktoré dosahujú mieru štandardizácie 40 až 80% a obsah OPC by nemal byť menší ako 95%.
 
Veľmi kvalitný Extrakt z hroznových jadierok môžete kúpiť TU