"Prírodné neznamená nefunkčné. Vyskúšajte jarné upratovanie s prostriedkami certifikovanými prírodou!"

 

upratovacka

 

Stále viac a viac sa v médiách píše o tom, ako máme zničené životné prostredie. Čo asi odovzdáme budúcim generáciám? Znečistenú vodu, málo lesov. Kontaminovanú pôdu. Ale veď ide o naše deti. Ide o nás a našu podstatu. Ľudia žili dlhé stáročia v súlade s prírodou. Prečo a ako sa stalo, že chémia nie je len vedný odbor, ale úplne sa preštrikovala do našich životov? Nepomáha a škodí. Zmeniť to môže každý z nás.

 

Odkiaľ začať?

Urobte si doma inventúru. Napríklad v čistiacich prostriedkoch. Ide jar a cítiť to už vo vzduchu. S jarou prichádza i upratovanie1naša túžba, ba až potreba, vyčistiť si telo, ale i domácnosť. Ak sa pozriete do skrinky s čistiacimi prostriedkami, čo v nich nájdete? Samé osvedčené prípravky plné chémie. Niektoré sú naozaj i účinné. Ale za akú cenu? A nemáme teraz na mysli ich kúpnu cenu, za ktorú ste ich nadobudli. Skúste si prečítať zloženie. Sú plné agresívnej chémie. Všetka tá chémia sa následne dostane do vody a z vody do pôdy. To potom zjeme. Nielen my, ale dostane sa i k rastlinstvu a ku zvieratám. Ak by sme len prípravky na udržiavanie domácnosti zamenili za ekologické, prírode, ale i sebe istotne pomôžeme.


Pridajte sa k nám!

Keďže v našom obchode ponúkame produkty, ktoré sú prírodné, v ponuke máme i prírodné čistiace a pracie prostriedky. Možno si teraz poviete...aha jasné. Obchod. Potrebujú predať. Áno to je pravda. Snažíme sa však dodávať našim klientom zaručene kvalitné a certifikované produkty. Majú svoju cenu, ale nie sú predražené. A keď si predstavíme ešte priaznivý dosah na životné prostredie, sú v princípe lacnejšie ako tie chemické.

Naše tipy na jarné upratovanie...

V sekcii EKODROGÉRIA nájdete rôzne prípravky. Pracie prášky, napríklad i pre športovcov. Máte doma špeciálne športové oblečenie? Praním s klasickými prostriedkami znižujete ich účinnosť. Odporúčame vám vyskúšať prací gél SPORT&OUTDOOR. Ak sa chystáte upratovať, všimnite si prípravok, ktorý je veľmi univerzálny  (ČISTIČ Z MYDLOVÝCH ORECHOV)– my ho zvykneme riediť a v rozprašovači používať aj na čistenie okien a zrkadiel. Jedna z našich cisticzákazníčok nám k nemu napísala takúto recenziu: „Dlhé roky sme mali problém s udržiavaním WC dosky. Také triviálne. Ale poviem vám, že sme sa hanbili, keď prišla návšteva. A to sa jednalo o veľmi drahú záchodovú dosku. Nešla vyčistiť tak, aby vyzerala ako nová. A vyskúšali sme všetko. Váš prípravok som kúpila na odporúčanie susedky. Neverila som vlastným očiam. Odstránil aj zažratú špinu a „pigmentáciu“ - viete čo tým myslím... Je to skvelý pomocník a nedám naň dopustiť. A navyše neničím životné prostredie“. V ekodrogérii toho máme viac. Budeme radi ak produkty vyskúšate a keď nám dáte spätnú väzbu.

Podrobnejšie informácie nájdete na našom webe v týchto sekciách:
Ak chcete ekologicky umývať riad: RIAD
Ak sa chystáte na jarné upratovanie: UPRATOVANIE
Ak chcete prať:
PRANIE
Ak nechcete ničiť prírodu igelitkami: EKO TAŠKY