OMLAĎTE SVOJ ORGANIZMUS POMOCOU BREZOVEJ VODY

br01Brezová šťava (miazga brezy) v stromoch intenzívne prúdi až do pukov, aby tak vytvorila listy. Ide o vodu, ktorú stromy ťahajú koreňmi zo zeme, filtrujú a obohacujú o dôležité živiny, ktoré mali uskladnené v koreňoch. Zbieranie javorovej a brezovej miazgy bolo starým marcovým zvykom Slovanov. Na Slovensku už tieto zvyklosti postupne vyprchali a len málokto vie, čo to je brezová voda, väčšina ľudí počula o tejto vode iba v starých pesničkách (Z brezového dreva voda
kvapká ...).

ZÁZRAK PRÍRODY S JEDINEČNÝM ZLOŽENÍM

Brezová voda prirodzene obsahuje kvantum makroživín a mikroelementov: K, Ca, Mg, Mn, Cu a Fe, vitamín C, 17 aminokyselín a ďalšie účinné látky. Napriek tomu, že obsahuje iba 1% cukru má tým sladšiu chuť, čím je zima chladnejšia.

BREZOVÁ VODA V KOZMETIKE

Brezová šťava si získala veľkú obľubu  v kozmetike. Lotyšská univerzita v Rige uskutočnila výskum účinkov proti starnutiu, ktorý podnietil miestnu spoločnosť Madara k uvedeniu novej rady produktov. "Brezová šťava stimuluje rast buniek a spomaľuje starnutie," poznamenala  zakladateľka Madary. Štúdie taktiež dokázali, že šťava z brezy nielen omladzuje, ale aj chráni bunky pred oxidačným stresom, pred ultrafialovými lúčmi a znečisteným ovzduším.

Brezová voda má priam neuveriteľné účinky na kvalitu vlasov a i ich rast. Pokiaľ si ju budeme do vlasov vtierať pravidelne a dlhodobo, dokáže ovplyvniť ich štruktúru a hustotu. Pomáha v boji  proti lupinám a masteniu a zároveň dodáva pružnosť a hodvábny lesk.

br02

ĎALŠIE ÚČINKY BREZOVEJ VODY

  • Podporuje detoxikáciu organizmu
  • Znižuje hladinu cholesterolu
  • Osvieži, zaženie smäd
  • Povzbudí telo a myseľ

Pokiaľ vás účinky brezovej vody zaujali, nájdete ju na našom e-shope.