Nástrahy chémie v kozmetike a výhody prírodných prípravkov

klbovavyziva

Na našom FB profile sme spustili anketu. Akú kozmetiku uprednostňujete a venujete pozornosť zloženiu? Prečo sa to pýtame? Nedávno totiž vyšiel článok, ktorý uvádza, že gigant v oblasti výroby kozmetiky musí uhradiť mastnú pokutu, pretože kozmetika ktorú vyrába spôsobuje rakovinu. Link na článok pripojíme na záver nášho blogu. V skratke išlo o to, že Johnson & Johnson musí v USA zaplatiť 4,69 miliardy dolárov (4 miliardy eur) 22 ženám, ktoré po používaní hygienických potrieb s obsahom mastenca a azbestu ochoreli na rakovinu vaječníkov. Preto sa chceme povenovať výhodám prírodných produktov. Čo by ste mali o nich vedieť?BIO, RAW a čo všetko ešte?

Možno ste si všimli na niektorých výrobkoch nápisy Bio. Alebo nájdete v popise, že produkt je RAW. Kto sa v tom má vyznať? Výrobkov a reklamy je už toľko, že niekedy sme z toho unavení. V návale povinností, ktoré prináša život často nemáme čas a niekedy ani náladu všetko študovať a podľahneme reklame v televízii, či novinách a kúpime, čo odporúčajú rôzne herečky, moderátorky a tak podobne. Čo by ste si mali na výrobkoch všímať? Skúsime vás zorientovať. Nie preto, že predávame prírodnú kozmetiku. Ale preto, že vám tieto informácie možno zachránia zdravie. Čo čakať od prírodnej kozmetiky a drogérie Pri prírodnej kozmetike máte vždy istotu, že sa o vašu pleť postará šetrným, no zároveň účinným spôsobom. Obsahuje veľké množstvo vitamínov a antioxidantov bez pridaných syntetických látok a parfumov. Jej používanie je vhodné aj pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. Kozmetika sa vyrába z byliniek, kvetov alebo ovocia a intenzívne ošetruje pokožku. Má spravidla kratšiu dobu záruky ako prechemizované prípravky. Jej nespornou výhodou je, že využíva silu prírody.

Stretli ste sa s ajurvédskymi výrobkami? 
Ajurvéda je stará indická medicína, ktorá sa často skloňuje so slovom dlhovekosť. V ajurvéde sa využíva sila liečivých byliniek bez nežiaducich účinkov, čím sa usiluje o dosiahnutie rovnováhy medzi telom a mysľou. Ak ste ešte nevyskúšali produkty, ktoré nesú podtitulok ajurvédske, odporúčame vám ich vyskúšať. Patria sem nielen krémy a kozmetika, ale i čaje, bylinky a potraviny.Hygienické potreby
Nebezpečnými a zdravie ohrozujúcimi hygienickými výrobkami sme tento náš článok začali. Aké zloženie môžete čakať u BIO hygienických potrieb? Tak napríklad vložky  BIOanion sú vložky 4-tej generácie, ktoré uvoľňujú záporné ióny a vyžarujú infračervené vlny. Znie to veľmi učene. Vieme. Tak ešte priložíme? Vložky BIOanion uvoľňujú 7200 jednotiek na cm3 , keď sú v dotyku s tekutou substanciou. Väčšina baktérií je týmto spôsobom zničená do 30 sekúnd až 1 minúty. Okrem toho vyžarujú far infrared (infračervené vlny), ktoré napomáhajú pri liečbe zápalových ochorení. Ich výhodou nesporne je aj to, že odstraňujú zápach. Vyskúšajte.  Produktov z oblasti hygieny, ktoré sú zaručenie prírodné máme viac.Prírodná drogéria berie ohľad na životné prostredie, ale aj na vašu pokožku a zdravie
Ako a s čím doma upratujete? Používate bežne dostupné prípravky plné chémie? Škoda. Prírodná drogéria vyčistí vašu domácnosť rovnako dobre ako tá prechemizovaná navyše šetríte svoje zdravie, ale aj životné prostredie. V prípade,  ak máte doma čističku odpadových vôd, na používanie chemických prípravkov máte automaticky stopku. Vyskúšajte silu prírody. Máme pre vás kompletnú zostavu, ktorá „zatočí“ a je čisto prírodná.

 

Porozhliadajte sa v našom obchode (buď v elektronickom a ak nemáte ďaleko do Piešťan, tak sa zastavte na Javorovej 38, alebo v našom novom obchodíku na Rázusovej 5) a vyberte si produkty, ktoré oceňujú mnohí naši zákazníci.

 

Váš tím prirodnastrava.sk

 V našej ponuke máme rôzne balenia a samozrejme, že našim verným zákazníkom radi vychádzame v ústrety vernostnými zľavami. Všetky informácie o zľavách, nájdete v sekcii VERNOSŤ.