DODAJTE SVOJMU TELU POTREBNÉ BIELKOVINY S PROTEÍNMI SUNWARRIOR

biel01

Proteíny, stavebné kamene organizmu sú zložené z aminokyselín, ktoré sú  v ich štruktúre kombinované rôznymi spôsobmi. Na čo nám slúžia? Bielkoviny tvoria svaly, kosti, šľachy, kožu, vlasy a ďalšie tkaniváSlúžia však aj pre mnohé iné dôležité funkcie, vrátane dopravy živín do buniek a produkcie enzýmov. 

 

Potreby príjmu proteínov pre športovcov

Primeraný a pravidelný príjem proteínov - bielkovín je nesmierne dôležitý pre udržanie dobrej fyzickej ale aj psychickej kondície. Proteíny možno čerpať zo živočíšnych zdrojov (mäso, vajcia, mliečne výrobky), ako aj z rastlinnej potravy (strukoviny, orechy, spirulina, sója, brokolica ...)Tieto potraviny dodávajú telu proteíny v rôznom množstve, pričom mnoho výživových poradcov tvrdí, že plnohodnotné proteíny sú práve tie  živočíšneho pôvodu, čo však nie je úplne pravda! Vegetariánski i vegánski športovci môžu mať adekvátny príjem bielkovín ak sú si vedomí toho, ako správne kombinovať potraviny.

Športovci potrebujú proteíny predovšetkým na obnovu a budovanie svalovej hmoty, ktorej bielkoviny bývajú použité ako palivo, keď chýba dostatočné množstvo sacharidov. Takáto situácia je nežiadúca, pretože ak sa proteíny používajú ako palivo, o to môže byť potom väčší jeho deficit množstva potrebného na opravu svalov.

Nakoľko ustrážiť si dostatočný príjem bielkovín v strave býva náročné, väčšina športovcov po tréningu dodáva svojmu telu bielkoviny na opravu tkanív pomocou výživového doplnku – proteínového prášku. Na trhu sa nachádza množstvo druhov týchto doplnkov počnúc od WPC, Kazeínu, Viacložkových proteínov či nočných proteínov, ktoré sú živočíšneho pôvodu (najčastejšie mliečna bielkovina - srvátka). Existujú aj rastlinné alternatívy pre ľudí s intoleranciou na laktózu alebo vegánov, v podobe hrachového či konopného proteínu, ktoré často krát neobsahujú dostatočné spektrum aminokyselín alebo nevyhovujú po chuťovej stránke a preto vám odporúčame vyskúšať proteíny Sunwarrior.

Prečo práve Sunwarrior? 

biel02

Sunwarrior je americký výrobca špičkových vegánskych raw proteínov. Vyrábajú tri základné druhy: 

 1. Classic(vyrobený z naklíčenej ryže)
 2. Blend(z hráškový proteínu, konopného proteínu a goji)
 3. PLUS(proteín z ryže, hrášku, quinoy, chia semiačok a amarantu).

 

Zaujímavosti o proteínoch Sunwarrior:

 • Obsahuje 83 % najkvalitnejších bielkovín z iných zdrojov ako je sója.
 • Je vyrobený pri teplotách nižších ako 32 °C, čo zaručuje prírodný charakter a vysokú vstrebateľnosť.
 • Výrobok je vhodný pre vitariánov, vegánov a vegetariánov.
 • Chuť je v porovnaní s ostatnými proteínmi hodvábne jemná.
 • Vyrobené z klíčiaceho endospermu (vnútorné živné pletivo rastlín) a z otrubov surovej naklíčenej celozrnnej hnedej ryže. Takto sa prvý krát podarilo vyrobiť hypoalergénnu a komplexnú bielkovinu, ktorá sa skladá zo všetkých 9 esenciálnych aminokyselín a ďalších neesenciálnych aminokyselín v dokonalo vyváženom pomere.
 • Zloženie výrobku Sunwarrior Proteín je z 98 % podobné materskému mlieku a vstrebáva sa s 98,2% účinnosťou pri trávení. Je jedným z najčistejších a najlepšie stráviteľných proteínov na trhu s vysokou biologickou hodnotou oproti iným zdrojom bielkovín (napr. pri porovnaní so syrovátkou a sójou).
 • Spĺňa ukazovatele BIO (Organic).
 • Sunwarrior Proteín je prírodným zdrojom bielkovín bohatých na vitamíny a minerály. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, železa, tokoferolu, tokotrienolu a ďalších veľmi dôležitých mikroživín.
 • Sunwarrior Proteín zvyšuje účinnosť vstrebávanie vitamínov a minerálov.
 • Vzhľadom k tomu, že Sunwarrior Proteín je tak dobre stráviteľný, je vhodný aj pre deti, seniorov a dospelých. Sunwarrior Proteín sa môže podávať aj podvyživeným, pretože je hypoalergénny, má vysokú biologickú hodnotu a rychlo sa vstrebáva.
 • V súčasnej dobe existuje niekoľko klinických štúdií, v ktorých Sunwarrior Proteín pomáha napr. pri vstrebávaní vitamínov u pacientov s AIDS. U iných zdrojov bielkovín sa také výrazné účinky neprejavili.
 • Klinické štúdie v Japonsku preukázali, že bielkovina z ryže, ktorá je hlavnou súčasťou tamojšej stravy, môže fungovať ako účinný nástroj ku kontrole telesnej hmotnosti a chudnutí. Dôvodom je vysoká miera vstrebávania tejto bielkoviny.
 • Predbežné klinické štúdie poukazujú na to, že výrobok podporuje redukciu hladiny cholesterolu. V súčasnosti sa preveruje, či znižuje krvný tlak

Jednotlivé verzie proteínov Sunwarrior si predstavíme v ďalších článkoch. Pokiaľ vás tieto proteíny zaujali, nájdete ich na našom e-shope.

  

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie