3 tipy ako si dať výdavky za darčeky pre klientov do účtovníctva

maska anti aging

S blížiacimi sa chladnými dňami pomaly prichádza ten čas, kedy mnohí marketéri začínajú rozmýšľať nad tým, aké darčeky by potešili ich klientov. Žijeme v konzumnej dobe. Čo si budeme nahovárať. My vám preto prinášame tri tipy na darčeky, ktoré nebudú zbytočné, ale vašim klientom prinesú úžitok. Navyše, do sumy 17€ si ich budete môcť dať
do nákladov. Mysleli sme na ženy, mužov, ale i na klientov, ktorým sa práve narodilo dieťa. Poďme teda na to.

 

 

Čo všetko môžete svojim klientom darovať?

Ak stojíte pred otázkou čo by bolo fajn a hlavne čo je aj daňovo uznateľné, máme pre vás tieto informácie. Do nákladov si môžete dať výrobky, ktoré patria k bežným produktom. Nemôžete darovať tvrdý alkohol, cigarety. Teda vlastne môžete, ale nie v prípade, že si chcete sumu do výšky 17,90 premietnuť v nákladoch svojej firmy. Víno (tiché a šumivé) spadá do kategórie darčekov, ktoré sú daňovo uznateľné. Môžete ich preto pokojne darovať a odpočítať zo základu dane.

Čo s firemným logom a ochrannou známkou?

Často sa nákupcovia pýtajú aj na to, či musia byť produkty, ktoré sú predmetom darovania označené firemným logom. Zákon uvedenú povinnosť nestanovuje. Preto sú podobné obavy bezpredmetné. Logo a ani ochranná známka nemusia byť súčasťou darčeku.

Krémy, séra a iný doplnkový tovar

Vytvorili sme z našich produktov odporúčané balíčky, ktoré vašich klientov istotne potešia a navyše i dobre a zdravo poslúžia.
Dámsky balíček obsahuje:
Šampón pre objem - Boragový olej - Santalové drevo 280ml - 5,90€ Kondicionér - Boragový olej - Santalové drevo 280ml - 3,90 € Balzam na nohy - Eukaliptus - Oregáno THAI 75 ml - 4,90 € Vrecko sieťkové 4,50 €

balikzeny

Muži istotne ocenia kvalitné víno. V našej ponuke máme BIO vína, ktoré chutia skvelo a navyše sú bezhistamínové. Nehrozí teda, že vínom obdaríte človeka, ktorý je alergik a váš darček sa stane takzvaným putovným – skončí ako dar niekomu inému. Ak je váš klient zdravo žijúci muž, môžete mu vyskladať darček z orieškov a pridať BIO víno. A to všetko zabaliť do parádnej sieťovky, ktoré teraz hýbu svetom, pretože je aktuálne nielen ekologické, ale i moderné nosiť do obchodu vlastnú tašku.
Pánsky balíček obsahuje:
ZWEIGELT - ALTE REBEN BIO bez histamínu červené víno suché 8,50 € Pistácie , pražené solené 250g - 5,70 € Vrecko sieťkové 4,50 €
balikmuz

Váš tím, Prírodná Strava

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie