"JAHODY V ZIME? ÁNO. A NIELEN TO..."

pastacierna1

Spomínate si na rozprávku o Maruške, ktorú macocha v zime po jahody poslala? Stará dobrá klasika, ktorá pripomína detstvo. Niet sa čo čudovať macoche, že dostala chuť na jahody. Sú zdravé a chutné. Je v nich zakliate leto. Maruške v rozprávke pomohol mesiačik Lipeň.  Všetko navôkol rozmrazil a dievke tak pomohol splniť úlohu. Ale čo ak máte chuť na jahody vy, vonku zúri zima a ani vzdialená susedka sa nevolá Maruška?

Jahody v zime? Áno. A nielen to...

Dnes nemusíme chodiť do hory a hľadať pomocníkov vo forme Mesiačikov. V obchodoch nájdeme temer všetko ovocie po celý rok. Otázkou však ostáva, aké má v sebe výživové hodnoty. Kde a ako je dopestované. Ak ste si vyskúšali kúpiť čerstvé letné ovocie v zime, asi ste aj bez odborných rozborov zistili, že ani vôňa a ani chuť nezodpovedajú očakávaniam. Napríklad spomínané jahody. Má to tvar ako jahody, farbu ako jahody, ale chutí tak „papierovo“. Čo s tým? Odpoveďou je lyofilizácia. A funguje dokonale, nielen v prospech jahôd.

Zložitý názov pre dokonalú technológiu

Lyofilizácia prebieha v sušiacej komore, kde plod hlboko zamrazíme až na -100 ° C. Potom prichádza prvá fáza sušenia - sublimácia. Zvyšujeme teplotu späť k nule a vďaka podtlaku sa voda z plodu postupne stráca odparovaním. Potom na rad prichádza tzv. sekundárne sušenie. Vďaka tomu ovocie stráca vodu, ale uchová si všetky zvyšné vlastnosti. Lyofilizácia je jednou z najlepších spôsobov konzervácie potravín pre uchovanie všetkých svojich živín. Nepridávajú sa žiadne konzervanty, farbivá, cukor, či éčka.

jahody v zime 2

 


V našej ponuke nájdete i mix ovocia. Je ideálny ako prídavok do cereálnych raňajok. Môžete ho použiť aj do pečenia. Osvieži chuť piškótového cesta. Muffiny budú chutiť ako v pravom lete.


jahody v zime3

 

 

 Vážime si vašu vernosť

Ešte nie ste zaregistrovaní? Každému zákazníkovi, ktorého súčet objednávok presiahne sumu 100 € priznáme trvalú zľavu 3% Pri prekročení hodnoty 500 € dostanete od nás trvalú zľavu 5% a nad 1000 € to bude celých 10%. Blížia sa Vianoce. Skúste svojim blízkym darovať zdravie zakliate v ovocí. Produkty nájdete v našom eshope. Na zdravie! 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie