"JAHODY V ZIME? ÁNO. A NIELEN TO..."

pastacierna1

Spomínate si na rozprávku o Maruške, ktorú macocha v zime po jahody poslala? Stará dobrá klasika, ktorá pripomína detstvo. Niet sa čo čudovať macoche, že dostala chuť na jahody. Sú zdravé a chutné. Je v nich zakliate leto. Maruške v rozprávke pomohol mesiačik Lipeň.  Všetko navôkol rozmrazil a dievke tak pomohol splniť úlohu. Ale čo ak máte chuť na jahody vy, vonku zúri zima a ani vzdialená susedka sa nevolá Maruška?

Jahody v zime? Áno. A nielen to...

Dnes nemusíme chodiť do hory a hľadať pomocníkov vo forme Mesiačikov. V obchodoch nájdeme temer všetko ovocie po celý rok. Otázkou však ostáva, aké má v sebe výživové hodnoty. Kde a ako je dopestované. Ak ste si vyskúšali kúpiť čerstvé letné ovocie v zime, asi ste aj bez odborných rozborov zistili, že ani vôňa a ani chuť nezodpovedajú očakávaniam. Napríklad spomínané jahody. Má to tvar ako jahody, farbu ako jahody, ale chutí tak „papierovo“. Čo s tým? Odpoveďou je lyofilizácia. A funguje dokonale, nielen v prospech jahôd.

Zložitý názov pre dokonalú technológiu

Lyofilizácia prebieha v sušiacej komore, kde plod hlboko zamrazíme až na -100 ° C. Potom prichádza prvá fáza sušenia - sublimácia. Zvyšujeme teplotu späť k nule a vďaka podtlaku sa voda z plodu postupne stráca odparovaním. Potom na rad prichádza tzv. sekundárne sušenie. Vďaka tomu ovocie stráca vodu, ale uchová si všetky zvyšné vlastnosti. Lyofilizácia je jednou z najlepších spôsobov konzervácie potravín pre uchovanie všetkých svojich živín. Nepridávajú sa žiadne konzervanty, farbivá, cukor, či éčka.

jahody v zime 2

 


V našej ponuke nájdete i mix ovocia. Je ideálny ako prídavok do cereálnych raňajok. Môžete ho použiť aj do pečenia. Osvieži chuť piškótového cesta. Muffiny budú chutiť ako v pravom lete.


jahody v zime3

 

 

 Vážime si vašu vernosť

Ešte nie ste zaregistrovaní? Každému zákazníkovi, ktorého súčet objednávok presiahne sumu 100 € priznáme trvalú zľavu 3% Pri prekročení hodnoty 500 € dostanete od nás trvalú zľavu 5% a nad 1000 € to bude celých 10%. Blížia sa Vianoce. Skúste svojim blízkym darovať zdravie zakliate v ovocí. Produkty nájdete v našom eshope. Na zdravie!