"Cítite sa unavení? Čo vám Pepek Námorník neprezradil?!"

 

riasy

Je všeobecne známe, že ľudia, ktorí bývajú v blízkosti mora sú zdravší. Jedným z dôvodov môže byť aj fakt, že pravidelne do svojich jedálničkov zaraďujú morské riasy. Najmä v Ázii, Číne, či Japonsku sú pevnou súčasťou stravovania. Postupne získavajú morské riasy aj u nás čoraz viac priaznivcov najmä pre ich cenný prínos pre ľudský organizmus. Morské riasy ťahajú cenné minerály priamo z mora, čo je dôvodom, že obsahujú rozmanité minerálne látky a stopové prvky, ktoré je inak veľmi obtiažne získať...

 

Prečo zaradiť riasy do jedálnička

Morské riasy sa predávajú hlavne sušené.  Okrem toho, že obsahujú rozmanité minerálne látky a stopové prvky, zaujímavá je najmä prítomnosť vápniku a železa. V riasach sa ho kumuluje oveľa viac ako v suchozemských bylinách. Zvláštne je, že všetci sme v detstve boli vedení k špenátu. Aj Pepek Námorník nám ho radil konzumovať. No nie, že by bol nezdravý. Ale predsa - v riasach je železa násobne viac. To nám Pepek zatajil.:) Keďže ide o rastlinu, ktorá rastie v mori, prirodzenou súčasťou je prítomnosť jódu. Už v jednom grame sušiny riasy nájdete svoju dennú dávku jódu. Vedeli ste, že jód je veľmi dôležitý pre fungovanie štítnej žľazy? Morské riasy taktiež obsahujú veľké množstvo rozpustnej vlákniny. Tu môžeme spomenúť napríklad alignáty, karagénan, agar. Vláknina je v črevách prevažne nestráviteľná a preto prispieva k pocitu plnosti a sýtosti. Urobí vo vašom žalúdku tzv. stopku prejedaniu sa. Je teda veľmi vhodné používať riasy v strave pri zostavení jedálnička pre redukčné diéty.

Pre športovcov a vegánov
Ak radi a pravidelne športujete, vedzte, že morské riasy obsahujú iba málo tuku a niektoré druhy sú veľmi bohaté na bielkoviny. V niektorých druhoch morských rias je toľko esenciálnych aminokyselín ako v strukovinách alebo vajciach. Sú tiež dobrým zdrojom vitamínu B12, a preto sú veľmi vhodnou súčasťou jedálnička aj pre vegetariánov a vegánov.

Naše odporúčania produktov pre vás
Keďže našou misiou je združovať pod jednou strechou prírodné a zdravé potraviny, výrobky z morských rias u nás nemôžu chýbať. Napríklad morské riasy
WAKAME, ktoré obsiahnu dennú dávku jódu až na 50 dní. Produkt je skvelý ak prídavok do rôznych šalátov, alebo polievok. Prípadne si doprajte morský šalát, ktorého príprava je veľmi jednoduchá. Morský šalát opláchnete pod tečúcou vodou, namočíte na 10 minút do studenej vody, scedíte a povaríme asi 5 minút v čerstvej vode. Hotovo. Najobľúbenejším produktom z tejto skupiny sú morské špagety KOMBU. Patria k riasam s najvyšším obsahom jódu. Kombu môžete použiť aj na ochutenie obilninových a zeleninových pokrmov. Navnadili sme vás? V ponuke máme aj prípravky z oblasti kozmetiky a vločky s obsahom morských rias. Všetky produkty nájdete v našom eshope po zadaní kľúčových slov MORSKE RIASY.

 

Pozn.
( Každému zákazníkovi, ktorého súčet objednávok presiahne sumu 100 € priznáme trvalú zľavu 3% Pri prekročení hodnoty 500 € dostanete od nás trvalú zľavu 5% a nad 1000 € to bude celých 10%.)