Blog

"Proti chrípke citrus paradisi - výťažok z grapefruitových jadierok"

 

grepe

Možno ste sa už stretli s pojmom citrovital, alebo citrus paradisi. Podľa názvu by človek odhadoval, že ide o výťažok z citrónu. Kategória citrusových plodov je správna, len trošku vedľa. Po zadaní uvedených názvov do vyhľadávača zistíte, že ide o výťažok, ktorý vie často nahradiť i antibiotiká. Získava sa z grapefruitových jadierok. V aktuálnej vlne chrípkovej epidémie je preto cenným zdrojom vitamínov a látok, ktoré pomôžu v boji s chorobou. Rýchlo a účinne.

 

"Cítite sa unavení? Čo vám Pepek Námorník neprezradil?!"

 

riasy

Je všeobecne známe, že ľudia, ktorí bývajú v blízkosti mora sú zdravší. Jedným z dôvodov môže byť aj fakt, že pravidelne do svojich jedálničkov zaraďujú morské riasy. Najmä v Ázii, Číne, či Japonsku sú pevnou súčasťou stravovania. Postupne získavajú morské riasy aj u nás čoraz viac priaznivcov najmä pre ich cenný prínos pre ľudský organizmus. Morské riasy ťahajú cenné minerály priamo z mora, čo je dôvodom, že obsahujú rozmanité minerálne látky a stopové prvky, ktoré je inak veľmi obtiažne získať...

 

"CVIKLOVÉ HODY PRE ZDRAVIE A KRÁSU"

 

cvikla

   V období, ako je aktuálne, úžasne podporí imunitu cvikla. Skúšali ste si pripraviť jedlá z cvikle? Ak nie, tak si dovoľujeme priniesť recept    a produkty z cvikle, ktoré rýchle a jednoducho zabezpečia zaradenie tohto prírodného zázraku do vášho jedálnička. Do receptu sme zahrnuli aj osvedčené produkty z našej ponuky.
Môžeme vám sľúbiť, že ak začnete konzumovať cviklu, tak smiete počítať s tým, že sa ľahšie vyhnete chorobám.

 

"VALENTÍNSKA NÁDIELKA PLNÁ ZDRAVIA"

 

valentineSviatok všetkých zamilovaných sa blíži. Zvyknete ho oslavovať? Na Slovensku totiž existujú jeho odporcovia, ale i silní zástancovia. Existuje ale dôvod, prečo ho nezaradiť do svojho života? Prečo si neurobiť deň krajším? Veď dávať a darovať je asi najviac, čo môžeme pre milovanú osobu urobiť. Samozrejme, že nemusí ísť o gýčové, alebo pompézne darčeky. My odporúčame, ako inak, prírodné a zdravé. Pripravili sme ich hneď niekoľko. 

 

"CHYSTÁTE SA DETOXIKOVAŤ? SKÚSTE ZEOLIT"

 

DETOX

Ak uvažujete nad tým, že pomôžete svojmu telu, ideálne je detoxikovať ho. Najmä ak bojujete s problémami kože, alebo s trávením. Prípadne sa vám nedarí schudnúť, nech robíte čokoľvek. Detoxikácia tela je osvedčený spôsob očisty. V základe je postavená na odpočinku a čistení tela. Ak telo prečistíme, oveľa ľahšie potom predchádzame chorobám a tiež si ľahšie udržíme optimálne zdravie. 

"VYHNITE SA CHRÍPKOVEJ EPIDÉMII A PODPORTE IMUNITU"

 

imunitaV januári každoročne pred vlnou ochladenia prichádzajú na rad chrípkové ochorenia. Inak tomu nie je ani tento rok. Aj vo vašom okolí väčšina ľudí kašle, soplí a necíti sa dobre? Nečudo. Teploty sa po novom roku šplhali k desiatim stupňom nad nulou. Stačí oslabená imunita a neplánovaný pobyt v perinách nás zvykne nemilo zaskočiť. Čo je to vlastne imunita? V skratke by sa dalo povedať, že ide o obranyschopnosť nášho organizmu, ktorá ma za následok brániť telo pred vonkajšími vplyvmi rôznych mikrooranizmov, baktérií, alebo vírusov a toxínov. V prípade, ak je naša imunita oslabená, telo ľahšie podľahne ochoreniu..

 

"AKO NA PROSTATU - DÁ SA PROBLÉMOM PREDÍSŤ?"

 

prirodnastrava-obrazok-01

Ak ste muž a máte 50 rokov a viac, pravdepodobne ste si na mnohých portáloch prečítali, že prichádzate do obdobia svojho života, kedy vám hrozia problémy s prostatou. Zväčšeniu prostaty sa dá často predísť. Patrí sem napríklad vhodné zloženie stravy zaradením ovocia a zeleniny do vášho jedálnička. A tiež je potrebné začať sa hýbať. Čo hovoria čísla a ako teda na prostatu? 

 

 

"SPESTRENIE JEDÁLNIČKA HUMMUSOM"

 

hummusSte milovníkom šalátov a zdravého stravovania? Máme pre vás skvelý tip. Výbornou prílohou k zelenine (a nielen k nej) je hummus. Môžete si ho pripraviť aj v domácich podmienkach. Jeho príprava je pomerne jednoduchá. Stačí vám zopár surovín a na záver samozrejme pridať tahini, sezamovú omáčku. Cícer máme  ponuke dlhodobo, aktuálne však ako novinku ponúkame i pastu Tahini.   

 

"SCHUDNEM A ZAČNEM JESŤ ZDRAVO?"

 

schudnem

O pár hodín sa rozlúčime s rokom 2017. Každoročne  je koniec decembra tak trochu i časom, kedy bilancujeme a hodnotíme. Možno si i vy dávate rôzne novoročné predsavzatia. Podľa štatistík vedú tieto štyri: Schudnem, začnem sa zdravo stravovať, naučím sa cudzí jazyk a prestanem fajčiť. S poslednými dvomi vám nepomôžeme, ale držíme palce. Ak však chcete upraviť svoju váhu, máme pre vás niekoľko tipov. A pripravili sme pre vás i darček. Informácie nájdete na konci článku:)

 

 

 

"NÁKUP ZDRAVÝCH DARČEKOV AKO ODPOČÍTATEĽNÁ POLOŽKA"

 

 prirodnastrava-obrazok-01 Možno neviete, že do nákladov firmy je možné dať vianočné darčeky pre klientov. Suma je nárokovateľná až do výšky 17 EUR za jeden darček. A to nie je malý rozpočet.
Výborná správa je, že môžete darovať i tiché a šumivé víno. A my ho máme! Dokonca v Bio kvalite a bez histamínu. Okrem vína v našej ponuke nájdete aj iné vhodné darčeky. Napríklad kozmetiku, drogériu, či doplnky stravy. 

Stránka 1 z 5 - 47 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.