Blog

Nástrahy chémie v kozmetike a výhody prírodných prípravkov

klbovavyziva

Na našom FB profile sme spustili anketu. Akú kozmetiku uprednostňujete a venujete pozornosť zloženiu? Prečo sa to pýtame? Nedávno totiž vyšiel článok, ktorý uvádza, že gigant v oblasti výroby kozmetiky musí uhradiť mastnú pokutu, pretože kozmetika ktorú vyrába spôsobuje rakovinu. Link na článok pripojíme na záver nášho blogu. V skratke išlo o to, že Johnson & Johnson musí v USA zaplatiť 4,69 miliardy dolárov (4 miliardy eur) 22 ženám, ktoré po používaní hygienických potrieb s obsahom mastenca a azbestu ochoreli na rakovinu vaječníkov. Preto sa chceme povenovať výhodám prírodných produktov. Čo by ste mali o nich vedieť?
Úsmev je najkrajší vtedy, ak je úprimný a ak sú za ním pekné biele zuby.

dentalnahygiena

Usmievate sa často? Ak áno, je to super. Úsmev pristane každému človeku. S úsmevom sa ľahšie začína i končí deň. Predsa však sú situácie, kedy by sme sa možno i usmievali, ale nie sme si istí našim chrupom. Možno nie je tak biely ako v reklame, alebo máme iný problém. Tak ale problémy sú na to, aby sa riešili...preto sme sa stretli s dentálnou hygieničkou Janou Turanskou, ktorá sa už niekoľko rokov venuje nielen dentálnej hygiene, ale i osvete.

 

 

Potrebujete doplnky stravy na to, aby ste boli zdraví?

klbovavyziva

V poslednej dobe sa čoraz častejšie stretávame s informáciami, že doplnky stravy nie sú potrebné, ak má človek vyvážený jedálniček. Je tomu ale naozaj tak? Potrebujete doplnky stravy na to, aby ste boli zdraví? Pokúsili sme sa zostaviť zopár návodov a dôvodov, kedy sa oplatí popremýšľať o spestrení jedálnička doplnkami stravy.
Pripravili sme pre vás návod ako začať žiť viacej EKO(logicky)

recyklacia

Denne sa stretávame s katastrofickými správami a informáciami, ako žalostne začína vyzerať naša príroda, svetové moria, lesy, voda. Čo s tým? Ideálne, ak začneme každý od seba a prispejeme svojou !troškou.
Pripravili sme pre vás návod ako začať žiť viacej EKO(logicky). Poďme teda na to!

 

 

Byť vegánom je životný štýl - presvedčila nás "vegánska" blogerka Zlatica Žárska

klbovavyziva

Je mladá, plná energie a venuje sa vegánskemu blogovaniu. Vlaste inak. Ona vegánstvom žije. Praktizuje kuchyňu, v ktorej by ste mäso, klobásu, alebo divinovú paštétu iba ťažko hľadali. Keďže ide o nie bežný spôsob stravovania (stále je v minorite oproti nám „všežravcom“), zaujímalo nás, čo ju k tomu viedlo. A tiež, ako sa na jej aktivity pozerá rodina a priatelia. Predstavujeme vám Zlaticu Žársku.
Krehká a krásna Alžbeta Ovečková dá „dole“ aj statného chlapa.

LASKAVHRNCOCH

Niektorým športom dominujú skôr muži, ako ženy. Napríklad taký futbal. Alebo zápasenie. Alebo karate? Možno ste zachytili, že jednou z veľmi úspešných slovenských karatistiek je krásna a jemná dievčina. Volá sa Alžbeta Ovečková. Po pracovnej stránke sa stará ako finančná konzultantka o financie a manažment poistenia. Vo voľnom čase holduje karate. Zobrali sme ju na slovíčko, pretože dobré výsledky v športe sa často viažu na správny životný štýl. A teda aj na stravovanie.

 

 

Recept na dokonalé rizoto a k tomu víno

nordic

 

Ako variť s láskou? Aj o tom sme sa minulý týždeň rozprávali s Kristínou Procházkovou, ktorá je nielen sympatická, ale i výborná kuchárka. Už niekoľko rokov sa venuje vareniu a prevádzkuje svoj blog Láska v hrncoch. A že do jedál pridáva lásku sa presvedčíte ihneď, ako otvoríte jej stránku. Sľúbila nám, že pripraví recept v ktorom použije naše Chardonnay. A sľub aj dodržala. Prinášame návod na dokonalé rizoto a k tomu víno. Veríme, že vás bude inšpirovať.

 

Varíte s láskou? Kristína Procházková jednoznačne áno. Láska v hrncoch je jej značka

LASKAVHRNCOCH

Vždy, keď doma varím pre svoju rodinu, tak mi synovia zvyknú povedať: Mami, hlavne do toho daj aj lásku. Neviem z čoho to vzniklo a ako sa to stalo. Ale je to tak. Táto veta u nás doma znie skutočne často. Preto mi pred dvomi rokmi veľmi prirodzene „ťuklo“ do oka, keď som videla na internete blog, ktorý sa volá ako inak – Láska v hrncoch. Stojí za ním Kristína Procházková a my sme ju zobrali na kus reči. O varení samozrejme...ale nielen o ňom.

 

 

S paličkami ku zdraviu a životnej pohode

nordic

 

Veľa sa o ňom v poslednom čase rozpráva. Pribúdajú skupiny na sociálnych sieťach, rady a návody. Môžu vám dve paličky naozaj pomôcť naštartovať cestu k zdravému životnému štýlu? Na dôvody, prečo je nordic walking výborná alternatíva, ale aj na iné otázky sme sa spýtali Radky Aľakšovej, ktorá sa nordic walkingu venuje nielen sama pre seba, ale vedie i skupiny. Okrem toho jej nie sú cudzie otázky týkajúce sa komplexného zdravého životného štýlu. 

 

Prírodný vitamín C, alebo nie je Céčko ako Céčko

obchod prirodna strava piestany

Cítite sa unavení? Alebo ste našli na svojej pokožke fľaky, ktoré majú v sebe vlásočnice? Naša stála zákazníčka sa s nami podelila o svoje skúsenosti, kedy jej prírodný vitamín Cé evidentne pomohol. Nechajte sa inšpirovať. Plus sme pripravili súhrn na čo všetko Céčko zaberá, či sa ním dá predávkovať a čo vám to môže spôsobiť.

 

 

Stránka 1 z 7 - 67 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.