Tulsi BIO prášok - 100g

Neohodnotené
 

Má posilňujúci a povznášajúci vplyv na myseľ a telo.

Dostupnosť Skladom
€10,90
€9,08 bez DPH
   
Kód tovaru 00416
Výrobca Classic Ayurveda
Kategória Ajurvédske bylinné prípravky
 

Tulsi (tiež nazývaná aj Tulasi) je posvätná indická bazalka. Jednoročné rastliny majú silnú vôňu a fialové kvety. Používajú sa listy tejto rastliny. Jedná sa o jednu z najposvätnejšiu indickú rastlinu.

Má posilňujúci a povznášajúci vplyv na myseľ a telo. Vynikajúco zvyšuje odolnosť organizmu proti fyzickému a emocionálnemu stresu. Uľavuje od úzkostí, depresií, nespavosti a od problémov vyvolaných stresom, ako sú bolesť hlavy, kožné problémy a syndróm dráždivého trakčníku. Znižuje hladinu cukru, triglyceridov a cholesterolu v krvi. Likviduje zahlienenie, uľahčuje vykašliavanie, lieči kašeľ, zápal hrudníku, nachladnutie, horúčky, bolesti v krku a chrípku. Rovnako pomáha pri alergiách. Často sa užíva pri astme spolu so zázvorom a čiernym korením. Podporuje boj s mikroorganizmami, ako sú E. coli, zlatý stafylokok.  Účinkuje proti starnutiu - pomáha udržať si mladistvý elán, pamäť a spomaľuje proces biologického starnutia. Prospešný je tiež v ranných štádiách rakoviny.

Vedci zistili  protizápalový a analgetický účinok porovnateľný s liekmi ibuprofénom, naprosenom a aspirínom.  Dokáže znížiť horúčku a odstrániť bolesť. 

Tulsi zohrieva trávenie a uvoľňuje kŕče, povzbudzuje chuť k jedlu, podporuje trávenie a uľavuje od koliky, plynatosti a nafukovaní. Výrazne posilňuje imunitu a pôsobí protizápalovo, ochraňuje zdravé bunky pred toxínmi z radiácie a chemoterapie.  Pomáha odplavovať z tela toxíny močom a prináša úľavu pri bolestivom močení, cystitíde a zápaloch močových ciest.

Ochorenia, pri ktorých sa odporúča užívať Tulsi:

  • Bežné prechladnutie, kašeľ, horúčky (aj malária a horúčka dengue).
  • Podráždené a zapálené hrdlo.
  • Ochorenia dýchacieho traktu (bronchitída, astma, chrípka, kašeľ a prechladnutie).
  • Podpora imunity.
  • Cukrovka (pomáha obnoviť správnu funkciu pankreasu).
  • Obličkové kamene, posilnenie funkcie obličiek (pravidelné užívanie počas minimálne 6 mesiacov).
  • Ochorenia srdca, ochorenia kardiovaskulárneho systému, zníženie hladiny cholesterolu v krvi.
  • Detské ochorenia (bežné problémy ako je kašeľ, prechladnutie, horúčka, hnačka a vracanie).
  • Stres (listy Tulsi sa považujú za adaptogén a antistresový činiteľ).
  • Bolesti hlavy, migréna.

Dávkovanie: Odporúča sa 5 - 15 gramov sušené Tulsi  zaliať horúcou vodou. Odvar by sa mal piť každý deň. Odporúčaná dávka je 4 - 5 šálok denne. Denná dávka sa ale nesmie prekračovať. 

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.