Tip
 

Triphala BIO extrakt - 120 tabliet

Neohodnotené
 

Je to najznámejšia a najúčinnejšia kombinácia na vnútorné prečistenie (detoxikáciu),  regeneráciu, alebo obnovu organizmu.

Dostupnosť Momentálne nedostupné
€26,90
€22,42 bez DPH
Kód tovaru 00467
Výrobca Classic Ayurveda
Kategória Ajurvédske bylinné prípravky
 

Pri výrobe nášho Triphala extraktu používame vysoko cenené  Triphala ovocie v BIO kvalite (Amalaki, Bibhitaki a Haritaki), ktoré je sušené pri teplote nižšej ako je 42°C. V porovnaní s bežne používanými spôsobmi sušenia je náš spôsob asi najlepší a najdokonalejší, pretože sa v ovocí zachovávajú zdraviu prospešné látky a následne sa toto vysušené ovocie pomelie.

Prášok si týmto zachováva status RAW živej stravy, neobsahuje žiadne pomocné, alebo dopĺňacie látky a je vyhotovený exkluzívne pre značku Classic Ayurveda. Obsahuje všetky účinné látky ovocia v plnej sile.

Triphala extrakt tabletky sú vyrobené z ovocného prášku (48%) a zo štandardizovaného extraktu (48%). 4% tvorí talkum.Táto kombinácia využíva výhody obidvoch látok, ako čistého prášku, tak aj extraktu. Na jednej strane obsahujú tradičný prášok (Churna) s plnou silou rastlín a všetkými sekundárnymi stavebnými rastlinnými látkami, a na druhej strane moderný extrakt s vysokou koncentráciou hlavnej účinnej látky.   

V trikatu obsiahnutý Piperín zvyšuje podľa ajurvédskeho učenia biodostupnosť sekundárnych rastlinných látok

Triphala  patrí v ajurvéde medzi úplne najdôležitejšie bylinné prípravky. Je vyrobený podľa tradičného ajurvédskeho receptu. Je to najznámejšia a najúčinnejšia kombinácia na vnútorné prečistenie (detoxikáciu),  regeneráciu, alebo obnovu organizmu. Triphala je prírodný bylinný prípravok pôsobiaci regeneračne na sliznicu zažívacieho ústrojenstva, podporuje činnosť zažívacieho, obehového, močového a dýchacieho ústrojenstva. Pôsobí jemne laxatívne a prečisťuje organizmus. Posilňuje tráviaci oheň, podporuje chuť k jedlu a je známa svojou schopnosťou vyživovať nervový systém. Je veľmi vhodná pri zápche. Reguluje metabolizmus, redukuje telesnú váhu a pri ľuďoch s podváhou má vyživovací účinok na hlbšie tkanivá , ako je krv, svaly a nervy. Znižuje hladinu cholesterolu, chráni srdce, znižuje krvný tlak, zlepšuje funkciu pečene a má protizápalové antivírusové účinky.

Pozostáva z kombinácie troch ovocí: Amalaki (Embilika lekárska - Phyllanthus emblica), Haritaki (Terminalia chebula) a Vibhitaki (Vrcholák myrobalánový - Terminalia belerica). Kombinácia týchto troch ovocí harmonizuje celý organizmus, podporuje trávenie a navodzuje rovnováhu. Triphala tiež viaže ťažké kovy a prečisťuje hrubé črevo, a tak lieči chronickú zápchu.

Je vhodné ju užívať aj v kombinácií iných bylín, ktoré podporujú trávenie, ako je napr. trikatu, kde sa kombinuje črevné prečisťovadlo (ámapáčana) s prostriedkami na posilnenie tráviaceho ohňa.

Byliny na detoxikáciu je nutné užívať (pri odstraňovaní toxínov i pri prevencii) dlhodobo, najmenej 3 mesiace, pretože účinkujú postupne. Jedná sa však o bezpečné prípravky, ktoré v primeranom dávkovaní nemajú nežiaduce účinky a ani pri dlhodobom užívaní nie sú návykové.

Dávkovanie a užívanie: Denne 4 tabletky. Odporúčame užívať Triphalu po dobu aspoň 6 mesiacov, pri chronickom ochorení až po dobu 1 roka a dlhšie. Užívanie po 2-3 mesiacoch na niekoľko týždňov vynechajte. Neskôr Triphalu môžete začať opäť užívať.

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.