Neohodnotené

Shatavari Extrakt BIO, tabletky - 120 ks

V ajurvéde je Shatavari najúčinnejšia bylina na podporu laktácie, otehotnenia, posilnenie maternice a ženských orgánov. 

Skladom
Kód: 00421
Značka: Classic Ayurveda
€26,90 €22,42 bez DPH
Shatavari Extrakt BIO, tabletky - 120 ks
Tip

Shatavari extrakt tabletky sú vyrobené z ovocného prášku (41,5%) a zo štandardizovaného extraktu s 10% saponínov (41,5%), ovsená vláknina, Trikatu, prášok z palmového oleja, Amalaki. Táto kombinácia využíva výhody obidvoch látok, ako čistého prášku, tak aj extraktu. Na jednej strane obsahujú tradičný prášok (Churna) s plnou silou rastlín a všetkými sekundárnymi stavebnými rastlinnými látkami, a na druhej strane moderný extrakt s vysokou koncentráciou hlavnej účinnej látky.   

Pri výrobe nášho Shatavari prášku používame Shatavari korene v BIO kvalite, ktoré je sušené pri teplote nižšej ako je 42 °C. V porovnaní s bežne používanými spôsobmi sušenia je náš spôsob asi najlepší a najdokonalejší, pretože sa v ovocí zachovávajú zdraviu prospešné látky a následne sa takto vysušená rastlina pomelie.

Prášok si týmto zachováva status RAW živej stravy, neobsahuje žiadne pomocné, alebo dopĺňacie látky a je vyhotovený exkluzívne pre značku Classic Ayurveda. Obsahuje všetky účinné látky rastliny v plnej sile.

Shatavari (Asparagus racemosus) patrí do rodiny špargiel. Využíva sa koreň rastliny. V ajurvéde je považované za tonikum pre ženy. V preklade Shatavari znamena „tá, ktorá má sto manželov“. Redukuje vata a pitta dóša a zvyšuje kapha dóša. 

V ajurvéde je Shatavari najúčinnejšia bylina na podporu laktácie, posilnenie maternice a ženských orgánov. Jedným z najlepších prírodných spôsobov podpory laktácie u matiek, ktorý je úplne prirodzený s použitím iba prírodných prostriedkov.  Shatavari účinkuje na prírodnej báze bez akýchkoľvek vedľajších účinkov pre matku aj dieťa, celkovo zlepšuje laktáciu, pôsobí pozitívne na stav maternice a celkovo podporuje zdravie matky. Je to jedna z najlepších bylín, ktorá je navyše plná antioxidantov a živín. Používa sa tiež na podporu otehotnenia u žien a na bezproblémové zvládnutie menopauzy. Priaznivo pôsobí u žien, ktoré majú premenštruačné a menštruačné problémy.

Jedná sa o výborne vyživujúce tonikum najdôležitejšie sattvické omladzovadlo pre ženy.

Skľudňuje suché a zapálené mukózne membrány v dýchacom ústrojenstve, ľadviny, žalúdok a sexuálne orgány. Harmonizuje ženské hormóny, zvyšuje plodnosť, uľahčuje pri predmenštruačným syndrómom a problémoch v menopauze a pri nízkom libide.

Shatavari ochladzuje a skľudňuje zápal tráviacej sústavy, vrátane prekyslenia, zápalu žalúdka, zápale čriev a Crohnovej chorobe.

Zvyšuje odolnosť, posilňuje imunitu, rast a vývoj malých detí. Stimuluje biele krvinky v boji proti infekciám a je dobrý proti plesniam a hubám pri kardidóze a vaginálnom výtoku.

Má antimikrobialne účinky proti celej rade baktérii napr. salmonely, E-coly, Herper víru. Cráni krvotvorné bunky v kostnej dreni a pomáha zotaveniu od chemických toxínov.

Shatavari sa používa aj na posilnenie pamäti a jasného myslenia, alebo pre deti s hyperaktívnou poruchou. Skľudňuje, znižuje úzkosť a zvyšuje odolnosť proti stresu.

Neužívať pri zápaloch slizníc

Zloženie: Shatavari (Asparagus racemosus) 46,5%, Shatavari Extrakt (Asparagus racemosus s 10% saponínov) 46,5%, Trikatu, Dlhé korenie, Caunaba vosk  

Užívanie: 2 x 2 kapsule denne