Ashwagandha Extrakt BIO, tabletky - 115 ks

Neohodnotené
 

Ashwagandha slúži ako stavebný prvok pre zdravé svalstvo. Podporuje zdravú sexualitu a reprodukciu (plodnosť).

Dostupnosť Momentálne nedostupné
€28,90
€24,08 bez DPH
Kód tovaru 00420
Výrobca Classic Ayurveda
Kategória Ajurvédske bylinné prípravky
 

Ashwagandha extrakt tabletky sú vyrobené z prášku (50%) a zo štandardizovaného extraktu (50%). Táto kombinácia využíva výhody obidvoch látok, ako čistého prášku, tak aj extraktu. Na jednej strane obsahujú tradičný prášok (Churna) s plnou silou rastlín a všetkými sekundárnymi stavebnými rastlinnými látkami, a na druhej strane moderný extrakt s vysokou koncentráciou hlavnej účinnej látky.

Ashwagandha (Withania somnifera), známa ako “zimná čerešňa” a “indický ženšen”, je jednou z najdôležitejších liečivých bylín v ajurvédskej medicíne. Jedinečná kombinácia chemických zlúčenín v ideálnom pomere robí z ashwagandhy silnú vzpruhu, ktorá omladzuje telo a myseľ a zabraňuje starnutiu.

Je pestovaná v suchších oblastiach Indie a v niektorých častiach Nepálu, pretože potrebuje suché a teplé podnebie. Rastie vo forme malého kríka zo zelenými kvetmi. Zrelé plody sú oranžovo-červené. Pre terapeutické využitie sa používajú hľuzy ashwagandy, ktoré sa usušia a spracujú na prášok. O čerstvom koreni tejto rastliny sa hovorí, že má pach podobný konskému potu. Vďaka tomu vznikol názov ashwaganda: ashwa znamená kôň a gandha znamená v Sanskrtu vôňu, alebo pach.

Ashwagandha patrí medzi najdôležitejšie rastliny ajurvédskej medicíny. Jej koreň slúži ako stavebný prvok pre zdravé svalstvo. Podporuje zdravú sexualitu a reprodukciu (plodnosť).Posilňuje nervový systém, utišuje dýchavičnosť, podporuje spánok a regeneráciu.

Je považovaná za adaptogén. (Adaptogén je pojem používaný v alternatívnej medicíne na označenie rastlinných produktov zvyšujúcich odolnosť organizmu proti stresovým situáciám. Pod stresovými situáciami sa myslí nielen psychický stres, ale aj fyzické zranenia, telesná únava, zmenené podmienky.) V ajurvéde sa používa na liečbu nespavosti, nemá však sedatívne účinky. Ďalšie pozitívne účinky, ktoré má ashwagandha podľa ajurvédy, sú: zlepšenie pamäte, zlepšenie schopnosti učiť sa, zrýchlenie reakčného času, zmierňovanie pocitu úzkosti a depresie.

Prínosy užívania:

  • široké spektrum mastných kyselín (telo si ich nedokáže vyrobiť samé): podporujú znižovanie cholesterolu, prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému
  • polyfenoly: zaisťujú antioxidačné pôsobenie, zaisťujú ochranný účinok na organizmus, pomáhajú predchádzať oxidačnému poškodeniu tkaniva, napomáhajú ochrane pred poškodením voľnými radikálmi vyvolanými znečistením
  • steroly: udržujú zdravý kardiovaskulárny systém, znižujú hladinu cholesterolu v krvi, redukujú absorpciu cholesterolu
  • beta-sitosterol: udržuje normálnu hladinu cholesterolu v krvi, napomáha normálnej funkcii prostaty a vylučovacej sústavy
  • steroidné laktony a alkaloidy
  • posilňuje energiu tela, vitalitu organizmu a stimuluje organizmus

Doporučené dávkovanie: 1 tabletka denne. Toto množstvo sa nesmie prekročiť. Nevhodné pre malé deti

Zloženie: 49 % Ashwagandha prášok, 49% Ashwagandha extrakt, aruba vosk

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.