Neohodnotené

Ashwagandha BIO- prášok - 125 g

Jej koreň slúži ako stavebný prvok pre zdravé svalstvo. Podporuje zdravú sexualitu a reprodukciu (plodnosť).

Skladom
Kód: 01118
Značka: Vitalvibe
€9,90 €8,25 bez DPH

Ashwagandha (Withania somnifera), známa ako “zimná čerešňa” a “indický ženšen”, je jednou z najdôležitejších liečivých bylín v ajurvédskej medicíne. Jedinečná kombinácia chemických zlúčenín v ideálnom pomere robí z ashwagandhy silnú vzpruhu, ktorá omladzuje telo a myseľ a zabraňuje starnutiu.

Je pestovaná v suchších oblastiach Indie a v niektorých častiach Nepálu, pretože potrebuje suché a teplé podnebie. Rastie vo forme malého kríka zo zelenými kvetmi. Zrelé plody sú oranžovo-červené. Pre terapeutické využitie sa používajú hľuzy ashwagandy, ktoré sa usušia a spracujú na prášok. O čerstvom koreni tejto rastliny sa hovorí, že má pach podobný konskému potu. Vďaka tomu vznikol názov ashwaganda: ashwa znamená kôň a gandha znamená v Sanskrtu vôňu, alebo pach.

Ashwagandha patrí medzi najdôležitejšie rastliny ajurvédskej medicíny. Jej koreň slúži ako stavebný prvok pre zdravé svalstvo. Podporuje zdravú sexualitu a reprodukciu (plodnosť).Posilňuje nervový systém, utišuje dýchavičnosť, podporuje spánok a regeneráciu.

Je považovaná za adaptogén. (Adaptogén je pojem používaný v alternatívnej medicíne na označenie rastlinných produktov zvyšujúcich odolnosť organizmu proti stresovým situáciám. Pod stresovými situáciami sa myslí nielen psychický stres, ale aj fyzické zranenia, telesná únava, zmenené podmienky.) V ajurvéde sa používa na liečbu nespavosti, nemá však sedatívne účinky. Ďalšie pozitívne účinky, ktoré má ashwagandha podľa ajurvédy, sú: zlepšenie pamäte, zlepšenie schopnosti učiť sa, zrýchlenie reakčného času, zmierňovanie pocitu úzkosti a depresie.

Prínosy užívania:

  • široké spektrum mastných kyselín (telo si ich nedokáže vyrobiť samé): podporujú znižovanie cholesterolu, prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému
  • polyfenoly: zaisťujú antioxidačné pôsobenie, zaisťujú ochranný účinok na organizmus, pomáhajú predchádzať oxidačnému poškodeniu tkaniva, napomáhajú ochrane pred poškodením voľnými radikálmi vyvolanými znečistením
  • steroly: udržujú zdravý kardiovaskulárny systém, znižujú hladinu cholesterolu v krvi, redukujú absorpciu cholesterolu
  • beta-sitosterol: udržuje normálnu hladinu cholesterolu v krvi, napomáha normálnej funkcii prostaty a vylučovacej sústavy
  • steroidné laktony a alkaloidy
  • posilňuje energiu tela, vitalitu organizmu a stimuluje organizmus

Doporučené dávkovanie: 3 gramy (necelá 1 čajová lyžička) denne

Použitie: 1 čajovú lyžičku prášku nechajte pár minút povariť v 250 ml BIO kravskom mlieku s trochou (len na špičku noža) Pippali dlhého korenia.  Pite tento nápoj horúci vždy neskoro popoludní, alebo večer.

Zloženie: 100 % Ashwagandha

Hodnoty na 3 g

 

Energia

35 kJ/8,3 kCal

Bielkoviny

0,11 g

Tuky

0,009 g

Sacharidy

1,4 g

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určený deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie