Neohodnotené

Ashwagandha BIO - 150 tabliet

Ashwagandha slúži ako stavebný prvok pre zdravé svalstvo. Podporuje zdravú sexualitu a reprodukciu (plodnosť).

Skladom
Kód: 01852
Značka: Classic Ayurveda
€12,90 €10,75 bez DPH

Ashwagandha (Withania somnifera), známa ako “zimná čerešňa” a “indický ženšen”, je jednou z najdôležitejších liečivých bylín v ajurvédskej medicíne. Jedinečná kombinácia chemických zlúčenín v ideálnom pomere robí z ashwagandhy silnú vzpruhu, ktorá omladzuje telo a myseľ a zabraňuje starnutiu.

Je pestovaná v suchších oblastiach Indie a v niektorých častiach Nepálu, pretože potrebuje suché a teplé podnebie. Rastie vo forme malého kríka zo zelenými kvetmi. Zrelé plody sú oranžovo-červené. Pre terapeutické využitie sa používajú hľuzy ashwagandy, ktoré sa usušia a spracujú na prášok. O čerstvom koreni tejto rastliny sa hovorí, že má pach podobný konskému potu. Vďaka tomu vznikol názov ashwaganda: ashwa znamená kôň a gandha znamená v Sanskrtu vôňu, alebo pach.

Ashwagandha patrí medzi najdôležitejšie rastliny ajurvédskej medicíny. Jej koreň slúži ako stavebný prvok pre zdravé svalstvo. Podporuje zdravú sexualitu a reprodukciu (plodnosť).Posilňuje nervový systém, utišuje dýchavičnosť, podporuje spánok a regeneráciu.

Je považovaná za adaptogén. (Adaptogén je pojem používaný v alternatívnej medicíne na označenie rastlinných produktov zvyšujúcich odolnosť organizmu proti stresovým situáciám. Pod stresovými situáciami sa myslí nielen psychický stres, ale aj fyzické zranenia, telesná únava, zmenené podmienky.) V ajurvéde sa používa na liečbu nespavosti, nemá však sedatívne účinky. Ďalšie pozitívne účinky, ktoré má ashwagandha podľa ajurvédy, sú: zlepšenie pamäte, zlepšenie schopnosti učiť sa, zrýchlenie reakčného času, zmierňovanie pocitu úzkosti a depresie.

Prínosy užívania:

  • široké spektrum mastných kyselín (telo si ich nedokáže vyrobiť samé): podporujú znižovanie cholesterolu, prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému
  • polyfenoly: zaisťujú antioxidačné pôsobenie, zaisťujú ochranný účinok na organizmus, pomáhajú predchádzať oxidačnému poškodeniu tkaniva, napomáhajú ochrane pred poškodením voľnými radikálmi vyvolanými znečistením
  • steroly: udržujú zdravý kardiovaskulárny systém, znižujú hladinu cholesterolu v krvi, redukujú absorpciu cholesterolu
  • beta-sitosterol: udržuje normálnu hladinu cholesterolu v krvi, napomáha normálnej funkcii prostaty a vylučovacej sústavy
  • steroidné laktony a alkaloidy
  • posilňuje energiu tela, vitalitu organizmu a stimuluje organizmus

Doporučené dávkovanie: 3 tabletky denne. Toto množstvo sa nesmie prekročiť. Nevhodné pre malé deti

Zloženie: 99 % Ashwagandha prášok, kukuričný škrob, talkum

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie