Neohodnotené

Ashwagandha BIO, RAW - prášok 200 g

Jej koreň slúži ako stavebný prvok pre zdravé svalstvo. Podporuje zdravú sexualitu a reprodukciu (plodnosť).

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Kód: 02149
€8,40
Kategória: Ajurvédske bylinné prípravky
Položka bola vypredaná…
Ashwagandha Powder 200g Dragon Superfoods
Novinka

Ashwagandha (Withania somnifera), známa ako “zimná čerešňa” a “indický ženšen”, je jednou z najdôležitejších liečivých bylín v ajurvédskej medicíne. Jedinečná kombinácia chemických zlúčenín v ideálnom pomere robí z ashwagandhy silnú vzpruhu, ktorá omladzuje telo a myseľ a zabraňuje starnutiu.

Je pestovaná v suchších oblastiach Indie a v niektorých častiach Nepálu, pretože potrebuje suché a teplé podnebie. Rastie vo forme malého kríka zo zelenými kvetmi. Zrelé plody sú oranžovo-červené. Pre terapeutické využitie sa používajú hľuzy ashwagandy, ktoré sa usušia a spracujú na prášok. O čerstvom koreni tejto rastliny sa hovorí, že má pach podobný konskému potu. Vďaka tomu vznikol názov ashwaganda: ashwa znamená kôň a gandha znamená v Sanskrtu vôňu, alebo pach.

Ashwagandha patrí medzi najdôležitejšie rastliny ajurvédskej medicíny. Jej koreň slúži ako stavebný prvok pre zdravé svalstvo. Podporuje zdravú sexualitu a reprodukciu (plodnosť).Posilňuje nervový systém, utišuje dýchavičnosť, podporuje spánok a regeneráciu.

Je považovaná za adaptogén. (Adaptogén je pojem používaný v alternatívnej medicíne na označenie rastlinných produktov zvyšujúcich odolnosť organizmu proti stresovým situáciám. Pod stresovými situáciami sa myslí nielen psychický stres, ale aj fyzické zranenia, telesná únava, zmenené podmienky.) V ajurvéde sa používa na liečbu nespavosti, nemá však sedatívne účinky. Ďalšie pozitívne účinky, ktoré má ashwagandha podľa ajurvédy, sú: zlepšenie pamäte, zlepšenie schopnosti učiť sa, zrýchlenie reakčného času, zmierňovanie pocitu úzkosti a depresie.

Prínosy užívania:

  • široké spektrum mastných kyselín (telo si ich nedokáže vyrobiť samé): podporujú znižovanie cholesterolu, prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému
  • polyfenoly: zaisťujú antioxidačné pôsobenie, zaisťujú ochranný účinok na organizmus, pomáhajú predchádzať oxidačnému poškodeniu tkaniva, napomáhajú ochrane pred poškodením voľnými radikálmi vyvolanými znečistením
  • steroly: udržujú zdravý kardiovaskulárny systém, znižujú hladinu cholesterolu v krvi, redukujú absorpciu cholesterolu
  • beta-sitosterol: udržuje normálnu hladinu cholesterolu v krvi, napomáha normálnej funkcii prostaty a vylučovacej sústavy
  • steroidné laktony a alkaloidy
  • posilňuje energiu tela, vitalitu organizmu a stimuluje organizmus

Doporučené dávkovanie: 3 gramy (necelá 1 čajová lyžička) denne

Použitie: 1 čajovú lyžičku prášku nechajte pár minút povariť v 250 ml BIO kravskom mlieku s trochou (len na špičku noža) Pippali dlhého korenia.  Pite tento nápoj horúci vždy neskoro popoludní, alebo večer.

Zloženie: 100 % Ashwagandha

Hodnoty na 3 g

 

Energia

35 kJ/8,3 kCal

Bielkoviny

0,11 g

Tuky

0,009 g

Sacharidy

1,4 g

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte na chladnom, temnom a suchom mieste. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Nie je náhradou pestrej stravy. Nie je určený deťom do 3 rokov, tehotným a dojčiacim ženám.

UPOZORNENIE
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006, nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny prípadne jej nutričných a liečivých účinkoch. Pokiaľ chce spotrebiteľ presné informácie podložené odbornými a vedeckými štúdiami je dôležité oboznámiť sa s nimi prostredníctvom všetkých dostupných odborných zdrojov. Možné pozitívne ale aj nežiaduce účinky potraviny treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom!